דג שלמד לעשות סללום

חשבתם שאי אפשר לאלף דגים? חשבתם שהזכרון שלהם קצר? מה תגידו על הסרטון הבא?

דג שלמד לעשות שמיניות סביב בקבוקים- מתוך קורס אילוף כלבים (הכשרת מאלפים) בביה”ס לאילוף במרקר טריינינג.

ההתנהגות נלנמדה בעזרת שיטת ה “לכידה” בדרך המרקר טריינינג, בה אנו “לוכדים” או “מצלמים” התנהגות ספונטנית של החיה, מסמנים אותה עם סמן אירוע (קליקר, פנס, מילה מסויימת) ומחזקים אותה ע”י נתינת צ’ופר.  בהמשך נוכל לשים את ההתנהגות על אות ולבקש מהחיה לבצע אותה כשאנחנו רוצים.

בתהליך הלמידה, קודם נוצרה התניה בין הפלאש מהפנס לאוכל—> פלאש=אוכל.

לאחר מכן הלכידה בוצעה רק על עיקוף סביב בקבוק אחד. בהמשך סביב הבקבוק השני, ואז בעצם לכדנו את ההתנהגות המלאה שהדג הציע שהיא בעצם לעשות שמיניות מלאות תוך כדי חיבור שני העיקופים סביב הבקבוקים השונים ומעבר ביניהם בין לבין.  ניתן לראות את ההבנה של הדג שהחזיוק החיובי (האוכל) מגיע רק כאשר הוא מתחיל את השמיניה מכיוון אחד- מתחיל משמאל ומשלים את השמיניה מצד ימין.

רוצים להבין טוב יותר את הכלב שלכם?

הצטרפו עכשיו למרקר בייסיק - קורס מקוון שמיועד למי שרוצה לקחת את הקשר שלו עם כלבים כמה צעדים קדימה, להעמיק ולהעשיר את הידע לגבי התנהגות כלבים ותהליכי למידה.
הקורס מכיל 21 שיעורים מוקלטים + שיעור בונוס שיעניקו לכם כלים עיוניים ופרקטיים מעניינים ושימושיים ותוכלו ללמוד בקצב שלכם, בכל מקום ובכל זמן!
שתפו:

אולי יעניין אותך גם:

מרקר טריינינג בעולם

דרך המרקר טריינינג הולכת ותופסת תאוצה ברחבי העולם בקרב מאלפים וארגונים רבים.  ריכזנו בשבילכם כמה דוגמאות מובילות: קארן פריור (Karen Pryor): רב-המכר

חשיפה – כל מה שרצית לדעת

רובנו שמענו בעבר את המושג “חשיפה”, אבל מה הוא אומר? המושג חשיפה מתייחס לתהליך הסוציאליזציה של גור. מדובר בלמידה ורכישה

רוצה לדעת עוד?

אחרי שהכרת את אנשי הצוות המעולים שלנו. תרצה להצטרף לעולם שלנו?

זה פשוט!

קורס אילוף כלבים בדרך המרקר

חולמים להפוך את האהבה לכלבים למקצוע מאתגר ומתגמל? בואו לשמוע על קורס האילוף שלנו, שיכין אתכם לעבודה עצמאית כמאלפי כלבים בגישה הומנית. ההרשמה בעיצומה!
ההרשמה בעיצומה!