עבודה כמאלף כלבים

כל מה שרציתם לדעת על אילוף כלבים כמקצוע

אנחנו עונים לכם על השאלות הכי נפוצות על המקצוע הכי פרוותי ומתגמל.

לצערנו לא חסרות בעיות התנהגות בקרב כלבים בישראל. מה שהופך את מקצוע אילוף הכלבים למבוקש מאוד בכל רחבי הארץ.

אילו הזדמנויות תעסוקה קיימות עבור מאלף כלבים?

עיקר העבודה של מאלף היא עם לקוחות פרטיים. כמו כן, אפשר לעבוד במוסדות שונים כמו בתי ספר, מרכז להכשרת כלבי שרות, מרכז להכשרת כלבי עבודה, כלביות, עמותות ופנסיונים (לא מעט מאלפים אף מנהלים פנסיונים ומציעים גם שרותי דוגווקינג). בנוסף, ניתן להשתלב כמדריכים, מרצים ומתרגלים בבתי ספר לאילוף. אצלנו בבית ספר לאילוף וכלבנות טיפולית מרקר טריינינג, רבים מהבוגרים והבוגרות שלנו מצטרפים.ות לסגל ההוראה.

אילו תחומי התמקצעות קיימים באילוף כמקצוע?

אילוף כלבים הוא מקצוע מגוון. אפשר לבחור לעבוד עם כלבים מכל הסוגים והמינים, או לבחור להתמקצע בתחום מסוים, כמו: כלבי עבודה, חינוך גורים, ספורט כלבני, התמחות בטיפול התנהגותי ורגשי עבור כלבים חרדתיים או תוקפניים, התמחות בחרדת נטישה, עבודה עם כלבים קטנים, התמקצעות בעבודה עם גזעים מסוימים, עבודה עם משפחות ועוד.

כמו כן, יש מאלפים שממשיכים ללמוד ומתמקצעים בכלבנות טיפולית או הכשרת כלבי שרות.

האם אפשרי לשלב אילוף עם עבודה נוספת?

בהחלט ניתן לשלב אילוף עם עבודה נוספת או עם לימודים. לרוב מפגשי אילוף מועברים או בשעות הבוקר או בשעות אחה”צ/ערב (אך לא רק), כך שהמקצוע מאוד מאפשר לשלב עבודה או עיסוקים נוספים. אפשר להפוך את האילוף לקריירה ולמלא את כל הלו”ז, ואפשר גם לעסוק במקצוע במינון. אתם.ן מחליטים.ות מה מתאים לכם.ן.

מעבר לכך, יש מגוון של אפשרויות עבודה והשתכרות בתחום שהן לא אילוף פרופר: למשל, יש מאלפים שמעבירים פעילויות וחוגים במסגרות עם ילדים, ומאלפים שעם השנים יוצרים קורסים (פרונטליים ודיגיטליים), הדרכות והרצאות בתשלום עבור בעלי כלבים, מאלפי כלבים מתחילים, וגם עבור חברות ומוסדות שונים.

מהו שכר של מאלף כלבים?

שכר ממוצע של מאלף כלבים נע בין 250 ל-450 ש”ח למפגש אילוף. מאלף כלבים מתחיל יכול לגבות מעט פחות בתור התחלה, ומאלף כלבים ותיק יכול גם לגבות יותר מהממוצע. טווח השכר יכול להשתנות בהתאם לותק, למיקום בארץ, לתחום התמחות, ולמסגרת עבודה- רוב המאלפים עובדים כעצמאיים, אך יש גם מעסיקים קבועים כמו מוסדות או מאלפים ותיקים אשר מספקים למאלפים רצף עבודה קבוע, ובשיתוף פעולה איתם השכר יכול להיות מעט נמוך מהממוצע.

מאחר וזהו מקצוע מגוון עם הרבה אפשרויות להתפתח, קיים פוטנציאל השתכרות גבוה. ככל שתתמקצעו עם הזמן ותגוונו בתחומי הפעילות, כך גם יעלה השכר. למשל, בנוסף ללקוחות פרטיים בודדים, מאלפים רבים פותחים קבוצות אילוף משותפות, חוגים לילדים ונוער, חוגי ספורט כמו אג’יליטי או פיטנס לכלבים, כמו גם סדנאות, הרצאות וקורסים. ולאלה מכם שחיים ונושמים את הרשתות החברתיות יש גם פוטנציאל השתכרות כמשפיעני רשת. עם הרבה התמדה והבנה בתחום אפשר גם למנף את הרשתות להכנסה משיתופי פעולה עם חנויות חיות, חברות ביטוח לבעלי חיים ועוד. דוגמא לבוגרת שלנו שהיא מאלפת מוכשרת שמינפה את כישורי השיווק שלה גם להכנסה מהרשתות: דנה רוזנברג – DanaDogz.

מה חשוב לדעת כמאלף מתחיל?

חשוב להתעדכן באופן עקבי לגבי שיטות עבודה ומחקרים חדשים בעולם הכלבנות, ותמיד לשאוף להיות בלמידה. חשוב לצבור ניסיון ולהתלוות למאלפים ותיקים, ואפשר בתור התחלה לעבוד בהתנדבות עם עמותות כדי לצבור ניסיון ובטחון בתחום.
לא פחות חשוב לייצר קשרים בתוך קהילת המאלפים. ככל שתשאלו יותר שאלות, תתלוו למפגשי אילוף, ותתייעצו עם קולגות, כך תשתלבו יותר בקלות במקצוע וכך יפנו אליכם לקוחות. מוסד לימודים טוב גם ידע להפנות אליכם עבודה ולכוון אתכם מקצועית.

תנאי קבלה ובחירת מוסד להכשרת מאלפי כלבים:

חשוב להבין האם המוסד מלמד בהתאם ליכולות שלכם, ובהתאם לערכים שלכם. למשל: האם מעניין אתכם.ן ללמוד אילוף קלאסי (מסורתי)/משולב שכולל תיקונים, או אילוף חיובי (force free-ללא כוח) אשר מתבסס על טכניקות עבודה הומניות וחיזוקים חיוביים?

אילוף כלבים הוא תחום פרוץ, ולא מוגדר בארץ כמקצוע הדורש תעודה או בחינות הסמכה. לכן חשוב לבחור מוסד המתבסס על מחקרים מעודכנים.

במרקר טריינינג מלמדים אילוף כלבים מבוסס מדע וממשיכים להתעדכן וללמד לפי המחקרים המעודכנים ביותר בעולם הכלבנות. אצלנו לא נעשה שימוש בכלים אברסיביים כמו קולר חשמלי או קולר דוקרנים, גם משום שאין בכך צורך (מחקרית), וגם משום ששימוש בכלים האלה יכול לפגוע בקשר עם הבעלים, ואף להביא לרגרסיה והחמרה של בעיות התנהגות, שלא לציין נזק פיזי שעשוי להיגרם לכלבים.

הבוגרים שלנו מקבלים הכשרה של מטפלים התנהגותיים בכלבים, ומפיצים מסר של אילוף הומני, חומל, עדכני ומבוסס מדעית.

אם מעניין אתכם.ן להשתלב בעולם של אילוף וטיפול התנהגותי בגישה הומנית נטולת כוחנות, אנחנו מזמינים אתכם.ן להצטרף למשפחת מרקר טריינינג.
למידע נוסף וליצירת קשר

רוצים להבין טוב יותר את הכלב שלכם?

הצטרפו לקורס "מרקר בייסיק": 21 שיעורים מוקלטים + שיעור בונוס שיעניקו לכם כלים עיוניים ופרקטיים מעניינים ושימושיים ותוכלו ללמוד בקצב שלכם, בכל מקום ובכל זמן!
הקורס מיועד למי שרוצה לקחת את הקשר שלו עם כלבים כמה צעדים קדימה, להעמיק ולהעשיר את הידע לגבי התנהגות כלבים ותהליכי למידה.
מומלץ!
שתפו:

אולי יעניין אותך גם:

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

חולמים להיות מאלפי כלבים או כלבנים טיפוליים?

ההרשמה למחזור ה-30 בעיצומה:

  • קורס אילוף כלבים
  • קורס כלבנות טיפולית

בואו ללמוד לטפל בנפש של
כלב, וללמוד לתמוך במי שזקוק לנו
בליווי של החברים הכי טובים
שלנו – כלבים.

לימודים בגישה מבוססת מחקר, ללא ענישה או גרימת כאב לכלב.

דילוג לתוכן