קורס כלבנות טיפולית

תחום הכלבנות הטיפולית הולך ומתפתח במהירות בשנים האחרונות ונהיה אחד המקצועות המבוקשים והמרתקים בעולם הכלבים.

הקהילה הכלבנית גדלה ומתרחבת בכל התחומים: אם מדובר באילוף, טיפול התנהגותי, ספרות, ספורט כלבני, רפואה משלימה לכלבים, וטרינריה התנהגותית, הידרותרפיה ועוד הרבה תחומים שצומחים להם בארץ בשנים האחרונות.

באופן טבעי, עם הצמיחה הזו יותר ויותר מורגשת ההשפעה המיוחדת שיש לכלבים עלינו בני האדם.
העובדה שלטפל ולדאוג לכלב ולהיות בקירבת כלבים, היא חוויה טיפולית גם עבורינו נחקרת לעומק בשנים האחרונות ומראה את הקשר המיוחד שנוצר בטיפול ואת ההשפעה העצומה בטיפול כאשר כלב נוכח בו.


הריפוי נעשה דרך הדאגה ליצור אחר, בתחושת האמפטיה וההזדהות איתו ולייצרת תקשורת עם בעל חיים ללא צורך במילים וללא שיפוטיות.

איפה?

הקורס מתקיים בבית מרקר טריינינג, שד' בן צבי 84, תל-אביב

מתי?

מפגשים חד שבועיים בימי שני בבוקר בין השעות 10:00-15:00

כמה?

העלות המלאה היא 17,500 ש"ח. ישנן הנחות כתלות במועד ההרשמה לקורס ולבוגרי בית הספר מרקר טריינינג

תשמעו מה התלמידים שלנו מספרים

אל תקשיבו לנו, תקראו מה החוויה של הבוגרים שלנו מהקורס המיוחד במינו שרואה את הכלב כפרטנר בתהליך הטיפולי

WhatsApp Image 2022-05-12 at 11.13.48

"ממליץ בחום על קורס כלבנות טיפולית במרקר טריינינג. מנחות הקורס מקצועיות ועם תשוקה גדולה להעברת החומר, נותנות מענה אישי וליווי תומך לאורך כל הדרך.

החומר מועבר בצורה מעניינת וברורה שפותחת אפיקים לגישה מיוחדת להתבוננות ותקשורת עם המטופלים ובני אדם כאחד.

בנוסף למדתי המון גם על עצמי, קבלתי המון כלים שיסייעו לי להיות לא רק מטפל טוב יותר, אלא גם אדם טוב יותר.

מקווה שעוד הרבה משתתפים יהנו מקורס כה מיוחד ומושקע.

ישר כוח."

זיו גמליאל

naomi-lev

"השנה אני לומדת במרקר טריינינג כלבנות טיפולית. ברצוני לשבח את הדרך והגישה החיובית בקורס ובבית הספר, הרואה את צרכיו של הכלב לצד צרכיו של המטופל.

תכנית הלימודים חשפה אותי לאוכלוסיות שונות והצרכים שלהם וקבלת כלים יישומיים ודרכי עבודה ההופכים את המקום למקצועי ביותר.

בית ספר מרקר טריינינג היווה ומהווה עבורי מקום לימוד באווירה שונה, מקבלת, מאפשרת, מעשירה והכל באווירה משפחתית טובה, מחזקת ונעימה.

ממליצה בחום לאנשים האוהבים כלבים ומתעניינים בתחום להצטרף לתכנית"

נעמי לב

WhatsApp Image 2022-05-23 at 11.27.57 AM

"קורס פורץ דרך בעולם הכלבנות הטיפוליתֱ בישראל!
שולי וסיון מיישבות את הסתירה הפנימית בעולם הכלבנות הטיפולית המסורתי, בו הכלב משמש ככלי בידי המטפל.

ההתייחסות לכלב כשותף אמיתי לטיפול וכיצור חברתי ורגשי, מאפשרת יצירת הקבלות בין עולם הכלב לעולם המטופל ותומכת בתהליך הטיפולי ובבניית הקשר עם המטופל.
הקורס היה מקיף מאוד והעניק לנו כלים שילוו אותנו לאורך שנים הן בפן האישי והן בפן המקצועי.

תודה ענקית למרקר טריינינג, לשולי ולסיון על היוזמה והתמיכה האינסופית לאורך כל הדרך."

רואי תיבון

מה נלמד בקורס?

מהו טיפול?

בחלק העיוני נכנס יחד לעולם הטיפול, נבין ונחשוב יחד מהו טיפול ומהי המטרה בעבודה טיפולית בכלל ובכלבנות טיפולית בפרט. נבין מהו מקומו של הכלב כפרטנר לעבודה הטיפולית וכיצד ניתן להיעזר בקשר המשולש – מטפל, מטופל וכלב- כדי לקדם את המטופל בדרכו

היכרות עם עולם הטיפול בכלל ועולם הכלבנות הטיפולת בפרט

נלמד להכיר את הצרכים השונים של אוכלוסיות ספציפיות שאנשי חינוך וטיפול נוטים להפנות לכלבנות טיפולית. כגון - נוער בסיכון, ילדים עם קשיים רגשיים וחברתיים, זיקנה, אוטיזם, בעלי צרכים מיוחדים ועוד...

אינטייקים ובניית תוכניות טיפול

נתנסה יחד בבניה והעברה של אינטייקים, תיאום ציפיות, מה חשוב לשאול את המטופל או האפוטרופוס לפני תחילת הטיפול כדי לדייק את המטרות הטיפוליות. נלמד כיצד בונים תהליך טיפולי המותאם ביותר כדי להגיע למטרות הטיפוליות.

היכרות עם עולם הפסיכולוגיה

נלמד על התהליכים דרכם צמחה הפסיכולויגה (מבוא לפסיכולוגיה) האישיות של כל אחד ואחת ונבין שהיא בנויה מחוויות העבר (פסיכולוגיה התפתחותית), מהביולוגיה שלנו והחברה בה אנו חיים. השילוב בין כל הנ"ל יוצרים מגוון ועל כן את העובדה שכל אדם הוא אינדיבידואל. בחלק זה ולאורך הקורס כולו, אנו נלמד מעין שפה שנייה, חדשה, שתעזור לנו לראות ולתקשר עם אנשים בצורה אחרת ומכילה.

חלק מעשי

הסטודנטים יעשו פראקטיקום וסטאז' כחלק מהקורס. ניפגש יחד כקבוצה במקום הפרקטיקום כאשר כל סטודנט יעבוד עם מטופל וכלב קבוע. לאחר מכן נעבד יחד את החוויה הטיפולית בדינמיקה קבוצתית ובהדרכות אישיות.

רוצים להצטרף?

שאלות נפוצות

איזה תעודה מקבלים?

תעודת מדריך כלבנות טיפולית בדרך המרקר טריינינג. מקצוע הכלבנות הטיפולית בארץ עדיין לא ממוסד - לכן חשוב מאוד לבחור היטב את המוסד בו תלמדו. שמה של האקדמיה הולך לפניה וכבוגריה תוכלו להנות מביקוש גבוה. בנוסף, הקורס "מרקר טיפולית" במרקר יקנה לכם את הידע הדרוש בעולם הטיפול ואת הליווי הדרוש לאורך הדרך.

האם אוכל לעבוד ככלבן טיפולי שכיר?

בהחלט! על סמך הידע, הניסיון והמיומנות שלכם תוכלו להשתלב בעבודה בבתי ספר, מעונות יום, מועדונים ועמותות שונות בהם לעיתים ניתנת עדיפות לבוגרי מרקר טריינינג.

עם אילו כלבים עובדים? באילו גילאים?

אנו בית הספר היחיד שלא דורש מהסטודנטים לקנות גור כלבים ש"יתאים" להיות כלב טיפולי. אנו מאמינים שכל כלב (גזעי או מעורב, זקן או צעיר) יכול להיות כלב ליווי כל עוד זה לא גורם לכלב למצב של סטרס או מצוקה, שכן בסופו של יום, התהליך הרגשי הוא של המטופל ללא תלות בכלב ספציפי, מאיזה סוג הוא ומה הוא יודע לעשות.

למה ללמוד כלבנות טיפולית דווקא במרקר?

כי אנחנו בית הספר היחיד שרואה את הכלב כבעל חיים אינדיבידואלי בעל אופי, רגשות ונשמה ולא מסתכלים עליו ככלי שאפשר להשתמש בו לטובת צורכי האדם. זהו בית הספר היחיד שלוקח בחשבון שהמדריך לכלבנות טיפולית צריך לדאוג בסיטואציה הן לכלב והן ל"מטופל". אנחנו לא מתפשרים על צרכיו של הכלב לאורך התהליך ולא משתמשים בכלים שמטרתם להכאיב לכלב או להלחיץ אותו מכיוון שאלו אינם שיטת עבודה עבורנו.

האם מרקר מספקת עבודה לכלבנים טיפוליים?

כחלק מהיותנו בית ספר מוכר וותיק - פונים אלינו לא מעט אנשים במטרה לקבל המלצות על אנשי מקצוע העובדים באזור מגוריהם ושעובדים בדרך המרקר. אנחנו נהנים לתת המלצות על בוגרי ההכשרות שלנו שיוכלו לתת מענה מקצועי ואנושי.

למי הלימודים מתאימים?

הקורס מתאים דבר ראשון לכלבנים בדרך המרקר שיש להם כמיהה לעולם הטיפולי ורצון עז לעזור לבני אדם, או לכלבנים שלמדו במוסדות אחרים אבל מאמינים בדרך של מרקר ובעלי רגישות לכלבים ולאנשים כאחד. התחום לא דורש רקע או ניסיון בתחום הטיפולי אך כן רקע כלבני.

לקביעת פגישת התאמה לקורס ומידע נוסף

קורס אילוף כלבים בדרך המרקר

חולמים להפוך את האהבה לכלבים למקצוע מאתגר ומתגמל? בואו לשמוע על קורס האילוף שלנו, שיכין אתכם לעבודה עצמאית כמאלפי כלבים בגישה הומנית. ההרשמה בעיצומה!
ההרשמה בעיצומה!