כל מה שרצית לדעת על כלבנות טיפולית

האם זה מקצוע רווחי? במי מטפלים? כל כלב מתאים? הכנו לכם שאלות ותשובות נפוצות על עולם הכלבנות הטיפולית.

תחום הכלבנות הטיפולית הולך ומתפתח במהירות בשנים האחרונות ונהיה אחד המקצועות המבוקשים והמרתקים בעולם הכלבנות המקצועית.

כמה מרוויח מדריך כלבנות טיפולית? ואיפה עובדים?

השכר נע בין 70 ₪ לשעה עבור מדריך כלבנות טיפולית מתחיל, ויכול להגיע עד ל-400 ₪ ויותר למדריך בעל ניסיון. השכר משתנה מאוד כאמור בהתאם לותק, בהתאם לסוג הטיפול, סוג המוסד (מעון, הוסטל, גן ילדים, בית ספר, חברה, מטופל פרטי), ובהתאם לכמות המטופלים.

במי מטפלים?

מדריך כלבנות טיפולית מקבל הכשרה בכדי לעבוד עם אוכלוסיות מגוונות כמו: נוער בסיכון, ילדים עם קשיים רגשיים וחברתיים, קשישים, ילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי, בעלי צרכים מיוחדים, נפגעי חרדה ופוסט טראומה ועוד.

איך הכלב משתלב בטיפול?

מדריך כלבנות טיפולית עובד בשיתוף פעולה עם הכלב, לאחר שבנה איתו יחסי אמון. הכלב לומד שהוא יכול לסמוך על המדריך שיראה גם אותו במשולש הטיפולי של מטפל-מטופל-כלב.
במפגש הראשוני המטפל עושה אבחון למטופל (אינטייק). לאחר האבחון המטפל בונה תהליך טיפולי, ומשלב את הכלב בתהליך בהתאם לצרכי המטופל (וצרכי הכלב).

הטיפול יכול לכלול מגע בכלב (כל עוד הוא מראה עניין בכך). בתהליך אחר, התמקדות הטיפול תהיה בשיחות של המטפל עם המטופל, ועצם הנוכחות של הכלב בחדר הינה טיפולית. בטיפול מסוג אחר המטופל ילמד את הכלב התנהגויות,או ידאג לטיפוח של הכלב (למשל סירוק).

תנאי קבלה ובחירת מוסד להכשרת מדריכי כלבנות טיפולית

חשוב להבין האם המוסד מלמד בהתאם ליכולות שלכם ובהתאם לערכים שלכם. למשל: ישנם מוסדות אשר עובדים עם מסגרת של כלבייה, והכלבים חוזרים לכלבייה בתום הלימודים/הטיפול.

במרקר טריינינג מבינים שכלב הוא בעל חיים חברתי ומשפחתי שצריך לחזור הביתה אל האנשים שלו בסוף היום, וכי חובתנו לוודא שכל צרכיו הפיזיים והרגשיים מקבלים מענה. לכן איננו עובדים בשיתוף עם כלביות מסוג זה.

רוב המוסדות דורשים קנייה של כלב גזעי. במרקר טריינינג לא מקדמים קנייה של כלבים, ומאמינים שלכל כלב יש פוטנציאל להיות כלב טיפולי. יש חשיבות רבה להתאמה של כלב למטפל ולמטופל, ושמים דגש במיוחד על מצבו הרגשי של הכלב בכל שלב בתהליך. אם הכלב לא מעוניין במגע / בקרבה, עלינו לכבד זאת, ולהשתמש גם בבחירה שלו להתרחק כהזדמנות לימודית וטיפולית.

לחצו כאן לפרטים נוספים על קורס הכלבנות הטיפולית שלנו

רוצים להבין טוב יותר את הכלב שלכם?

הצטרפו לקורס "מרקר בייסיק": 21 שיעורים מוקלטים + שיעור בונוס שיעניקו לכם כלים עיוניים ופרקטיים מעניינים ושימושיים ותוכלו ללמוד בקצב שלכם, בכל מקום ובכל זמן!
הקורס מיועד למי שרוצה לקחת את הקשר שלו עם כלבים כמה צעדים קדימה, להעמיק ולהעשיר את הידע לגבי התנהגות כלבים ותהליכי למידה.
מומלץ!
שתפו:

אולי יעניין אותך גם:

מקצוע אילוף כלבים

אילוף כלבים כמקצוע אילוף כלבים הופך בעשורים האחרונים למקצוע חשוב, רציני ומכובד בחברה האנושית. לפיכך הוא מקצוע נדרש ביותר ואף

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

חולמים להיות מאלפי כלבים או כלבנים טיפוליים?

ההרשמה למחזור ה-30 בעיצומה:

  • קורס אילוף כלבים
  • קורס כלבנות טיפולית

בואו ללמוד לטפל בנפש של
כלב, וללמוד לתמוך במי שזקוק לנו
בליווי של החברים הכי טובים
שלנו – כלבים.

לימודים בגישה מבוססת מחקר, ללא ענישה או גרימת כאב לכלב.

דילוג לתוכן