איך לאלף כלב לבד – פוקוס וקשר עין

לפניכם/ן סדרת מאמרים אשר יעזרו לכם ללמד את כלביכם התנהגויות “משמעת” בסיסיות שחשוב שכל כלב ידע. התנהגויות אלו הן הבסיס לחיים נוחים ובטוחים עם הכלב. בחלק הראשון דיברנו על ציוד מומלץ לאילוף כלבים, ובחלק הזה נדבר על מספר התנהגויות בסיס (“משמעת”) וכיצד ללמד אותן. נתחיל מהדבר הכי בסיסי שיש: קשר עין של הכלב איתנו!

איך לאלף כלב ללמוד את השם שלו – ליצור קשר עין

אחד הדברים הראשונים שכדאי ללמד כל כלב הוא יצירת קשר עין בתגובה לשמו, כיוון שכאשר הכלב לומד ליצור איתכם קשר עין, הוא לומד לחפש אתכם ולהישאר קרוב ובהקשבה אליכם. בנוסף, רצוי לתת לכלב חיזוקים חיוביים (צ’ופר, למשל) בכל פעם שהוא מסתכל אליכם גם בלי שאמרתם את שמו, כדי לגרום לו להציע את ההתנהגות הזאת מספר פעמים ביום. כדי לשים את התרגיל על אות יש להוסיף אותו בין שלב 5 לשלב 6 להלן, כאשר הכלב מציע לכם את ההתנהגות הרצויה (קשר עין) בעקביות.

ציוד אילוף כלבים נדרש:

קליקר ופאוץ’ עם חטיפים, רצועת אילוף כלבים לתרגול בחוץ

איך ללמד כלב ליצור קשר עין:

  1. החזיקו כמה חטיפים ביד ימין ואת הקליקר ביד שמאל.
  2. תנו לכלב לראות שיש לכם חטיף ביד ושימו את הידיים מאחורי הגב.
  3. ברגע שהכלב מסתכל עליכם, אפילו אם זה לשבריר שניה, הקליקו וזרקו לכלב חטיף על הרצפה.
  4. אם הכלב שלכם לא מסתכל אליכם בכלל – נסו לזוז, ואם זה לא גורם לו להסתכל אליכם אז אתם יכולים להשמיע צליל כמו נשיקה או צליל מעניין אחר שיגרום לו להסתכל אליכם. כאשר הגעתם למצב שהכלב מסתכל עליכם חיזרו לסעיף 3.
  5. חיזרו על התהליך מספר פעמים למשך כמה ימים בבית. נסו גם “ללכוד” מבטים ספונטניים של הכלב אליכם, מחוץ לסשנים מסודרים. אם תפסתם אותו מסתכל אליכם – הקליקו (אם הקליקר ביד שלכם) או פשוט אימרו “yes!” וזרקו לו חטיף.
  6. התחילו להתאמן בהדרגתיות מחוץ לבית. זכרו שכאשר ההסחות בחוץ גדולות מדי, עדיף לא לנסות להשיג את תשומת הלב של הכלב אלא פשוט לעמוד/לשבת ולחכות שהוא יפנה מבט אליכם.  זה עשוי לקחת קצת זמן אבל בסופו של דבר הכלב יעיף בכם מבט שאותו תוכלו ללכוד עם הקליקר ולחזק עם החטיף!

בחלק הבא נסביר איך ללמד כלב ללכת יפה עם רצועה.

רוצים להבין טוב יותר את הכלב שלכם?

הצטרפו לקורס "מרקר בייסיק": 21 שיעורים מוקלטים + שיעור בונוס שיעניקו לכם כלים עיוניים ופרקטיים מעניינים ושימושיים ותוכלו ללמוד בקצב שלכם, בכל מקום ובכל זמן!
הקורס מיועד למי שרוצה לקחת את הקשר שלו עם כלבים כמה צעדים קדימה, להעמיק ולהעשיר את הידע לגבי התנהגות כלבים ותהליכי למידה.
מומלץ!
שתפו:

אולי יעניין אותך גם:

על כלבים דומיננטיים

כלב אלפא/ כלב דומיננטי – האומנם? התחלתי להתעניין בתיאורית הדומיננטיות בערך באותו הזמן שהכלבה שלי הגיעה אלי. באותה התקופה, קיבלתי

בחירה של כלב חדש

האם אתם מוכנים להכניס כלב חדש הביתה? אם החלטתם, במזל טוב, שאתם רוצים חבר משפחה על 4 חדש בבית כדאי

למה כלבים אוכלים קקי ?

שאלה זאת עוסקת באחת ההתנהגויות המגעילות של חברינו הכלבים, והיא מטרידה בעלי כלבים רבים (ואולי גם עוברי אורח תמימים).  אכילת

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

חולמים להיות מאלפי כלבים?

נותרו מקומות אחרונים למחזור ה-29 של קורס מאלפי כלבים במרקר טריינינג

בואו ללמוד כיצד לתקשר עם כלבים ולעזור להם לחיות בהרמוניה עם המשפחה שלהם, בגישה חדשנית מבוססת מחקר, ללא ענישה או גרימת כאב

דילוג לתוכן