4 טיפים לשיפור בריאות הכלב

הגיע אליך כלב חדש? מתקשה להבין את הכלב שלך? רגע לפני שאנחנו צוללים אל תוך החשיבות של האימון ההתנהגותי, חשוב שנשים לב לבריאות של הכלבים שלנו. הדרך בה הגוף פועל משפיעה גם היא המון על הבריאות הנפשית שלנו ושל הכלבים שלנו. לכן, קיבצנו ארבעה תחומים חשובים לשים אליהם לב, ויעזרו לכם לשיפור הבריאות הגופנית של הכלבים שלכם.

1. וטרינר.ית שאפשר לסמוך עליה

מיד כשמגיע אלינו כלב חדש הביתה אנחנו הולכים לוטרינר, אבל לפעמים אנחנו מגיעים לוטרינר באופן מקרי, או דרך המקום ממנו אימצנו את הכלב. חשוב מאוד לעשות את שיעורי הבית שלנו כהלכה ולבחור היטב וטרינרית, היא תלווה אותנו לכל אורך חיי הכלב שלנו. לכן חשוב ממש שנבדוק ונשים לב שהוטרינר עדכני, וכי משתמשים עם הכלב שלך בשיטות עדכניות ותומכים בגישות חינוך מבוססות מדע וחיזוקים חיוביים. וטרינר שמעודכן במדע יסכים עם ניירות העמדה של הארגון הוטרינרי להתנהגות בע”ח לגבי – הימנעות משימוש בענישה.
וגם את נייר העמדה לגבי החשיבות של חשיפת גורים לעולם לפני גיל 3 חודשים. זאת תחת שלל כללי זהירות שיגנו על הבריאות הפיזית של הכלב, בזמן שעובר תהליך משמעותי של חיסון נפשי אל העולם.

2. תזונה טובה

הבריאות מתחילה במה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו ושל הכלב שלנו. הרבה פעמים כלב חדש בבית ישלשל בגלל הסטרס של המעבר, או בעקבות תזונה לא מתאימה שניתנה לו בבית המחסה. שימו לב לתת לכלב אוכל איכותי, כזה שהרכיבים שלו מבוססים חלבונים ושומנים טובים, ופחות פחמימות פשוטות כמו חיטה, תפוחי אדמה או אורז לבן. תזונה היא עולם שלם ומורכב, מלאה ברעיונות שונים ועמדות שונות, אבל חשוב להקדיש לכך את הזמן ולקבל החלטות שיעזור לכלב שלנו לחיות טוב יותר. פעמים רבות העלות של אוכל איכותי לכלב תהיה גבוהה יותר, אבל תעזור לבריאות של הכלב שלנו ותחסוך לנו כסף בטווח הארוך. שווה לחשוב ולהתייעץ לגבי תחום מאוד משמעותי בשנים האחרונות – תזונה טבעית, האכלה של מזון שאינו עבר תהליך ייבוש כמו הכופתיות המוכרות לנו מהחנות. היתרון של האכלה טבעית היא שהמזון עובר פחות תהליכים שמוציאים ממנו את הערכים התזונתיים שלו, אבל החיסרון שדורש תשומת לב ומעט יותר חקר כדי לוודא שהכלב מקבל את התזונה המאוזנת והמלאה שלו. 

3. שמירה על בריאות השיניים

בריאות השן חשובה במיוחד לכלבים כי הפה שלהם משמש להם כדרך משמעותית לחוות את העולם שסביב, בקורס הכשרת המאלפים שלנו אנחנו מדברים רבות על הדרך בה גורים וכלבים חוקרים את העולם. הרבה מהחקר שלהם ומההוויה שלהם סובבת סביב הפה. לכן, כמו שאנחנו מצחצחים שיניים, כך גם זה חשוב לכלבים – ואפילו יותר. ניתן לצחצח עם מברשת ומשחה (ייעודית לכלבים, אסור עם משחה לבני אדם!) אבל ניתן גם לתת עצמות בקר לא מבושלות, חטיפים דנטליים קשים או צעצועי לעיסה יעודיים שיעזרו להם לשפשף את השיניים שלהם ולמנוע הצטברות אבנית ופלאק. משפר את הריח ואת הבריאות 😉 

4. פעילות גופנית

כלבים צריכים לזוז, גם כדי שלא ישתוללו בבית ויהרסו לנו אותו וגם כדי לשמור על הגוף שלהם. אם הם לא יזוזו, הם עלולים לסבול מבעיות רפואיות שונות כמו השמנה, בעיות מפרקים, בעיות עיכול ועוד המון.
לפעמים כלב חדש בבית יראה רגוע ושקט, אך פעמים רבות זה רק חלק משלבי ההסתגלות שלו. יש המון דרכים לתת לכלב שלך את התנועה שהוא זקוק לה, החל מהליכה משותפת יחד בזמן שהכלב ברצועה, דרך משחק נמרץ בבית ועד להשתתפות בשיעורי ספורט כלבני כמו שמעבירים אצלנו. יש המון סוגי ספורט כך שכל אחד ואחת יוכלו למצוא מה שמתאים להם ולכלבים שלהם: ריקודים עם כלבים, אג’יליטי, רכבות כלבים (ספורט בו הכלב מושך אותנו על אופניים), פריזבי, ועוד המון סוגים שונים. העיקר לתת לכלבים שלנו דרך להניע את הגוף שלהם.

אחרי שניתן מענה ראשוני לכל ארבעת הנושאים נוכל להמשיך ולהשקיע בטיפול ההתנהגותי שכל כך חשוב לכל כלב ובמיוחד לכלב חדש בבית.

רוצים להבין טוב יותר את הכלב שלכם?

הצטרפו לקורס "מרקר בייסיק": 21 שיעורים מוקלטים + שיעור בונוס שיעניקו לכם כלים עיוניים ופרקטיים מעניינים ושימושיים ותוכלו ללמוד בקצב שלכם, בכל מקום ובכל זמן!
הקורס מיועד למי שרוצה לקחת את הקשר שלו עם כלבים כמה צעדים קדימה, להעמיק ולהעשיר את הידע לגבי התנהגות כלבים ותהליכי למידה.
מומלץ!
שתפו:

אולי יעניין אותך גם:

גור נושך – מה אפשר לעשות?

גורי כלבים נושכים – זאת הדרך שלהם לחקור וללמוד על העולם, בדיוק כמו שתינוקות תופסים כל דבר ומכניסים לפה. לגורים

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

רוצה לשמוע על הקורסים שלנו?

מזמינים אותך להצטרף לקורסי האילוף והכלבנות הטיפולית שלנו, בגישה הומנית ומבוססת מחקר.
מתאים גם למי שמחפש מקצוע מתגמל, וגם להורי כלבים שרוצים להבין את הכלב שלהם לעומק ולטפל בבעיות התנהגות.
מקומות אחרונים בקורס הקרוב!

חולמים להיות מאלפי כלבים?

נותרו מקומות אחרונים למחזור ה-29 של קורס מאלפי כלבים במרקר טריינינג

בואו ללמוד כיצד לתקשר עם כלבים ולעזור להם לחיות בהרמוניה עם המשפחה שלהם, בגישה חדשנית מבוססת מחקר, ללא ענישה או גרימת כאב

דילוג לתוכן