בני נוער לומדים על אילוף כלבים בדרך המרקר טריינינג

לפני כמה ימים קיימנו מפגש מאוד מיוחד בביה”ס, בו השתתפו כעשרים בני ובנות נוער בכיתות ז-ט מתנועת “בית התהודה” ביחד עם צוות בית הספר ומאלפי כלבים נבחרים מבוגרי בית הספר לאילוף כלבים בדרך המרקר טריינינג.

במפגש שוחחנו עם הנוער על הקשר המיוחד שנרקם בין כלבים ואנשים, ועל מהות העבודה שלנו כמאלפים שמטרתה: לבנות ולחזק את הקשר בין אנשים וכלביהם.

שאלנו את כל הנוכחים מה זה “אילוף כלבים” לדעתם, ונדהמנו לגלות שבני הנוער ענו את אותן תשובות כמו המאלפים: תקשורת, קודם כל, ואח”כ עיצוב התנהגות, אימון וחינוך למטרה מסוימת.  אף-אחד לא אמר שאילוף זה “לשלוט בכלב”, למשל.  כולם הגיעו מהמקום של שיתוף פעולה, של תקשורת ואמון עם הכלבים, וזה היה ממש יפה לראות.

בהמשך הסברנו על הייחודיות של דרך אילוף כלבים במרקר טריינינג, שהיא מבוססת חיזוקים חיוביים ואינה כוללת ענישה או כפייה.  שוחחנו על מה זה בעצם חיזוק, ואיך לכל אחד יש את החיזוקים שמפעילים אותו – בין אם מדובר בכלב (רעיונות שעלו לגבי מה כלבים אוהבים כללו: אוכל, ליטוף, לעלות על המיטה, לזרוק את הכדור, ללכת להשתין וחופש!) או באדם (כאן הרעיונות שעלו היו שוקולד וממתקים, כסף, חופש משיעורי בית, וכל חיזוק סימלי – מרקר – שאומר לנו שצדקנו/הצלחנו).  כולם הסכימו שאילו בני האדם היו מתרכזים יותר בלחזק אחרים על התנהגות רצויה במקום להעניש על התנהגות לא רצויה, העולם היה מקום שכיף יותר לחיות בו.  חלק מבני הנוער אף הבטיחו לספר להורים ולמורים שלהם על הרעיון הזה 🙂

אז הגיע החלק שכולם ציפו לו: הדגמת אילוף כלבים עם הכלבים והמאלפים בוגרי בית הספר!  הילדים התלהבו מהרמה הגבוה של המשמעת הבסיסית שהכלבים הציגו, וכמובן מהטריקים המגניבים שהכלבים יודעים! החלק הכי כייפי היה כשהתחלקנו לקבוצות קטנות וכל קבוצה עבדה עם אחד מהכלבים שהמאלפים הנפלאים שלנו הביאו אתם, ולמדו איך לתרגל אתם דברים בעזרת קליקר וחטיפים.

לקראת סיום צפינו בהדגמת אילוף נפלאה נוספת של המאלפת וחברת הסגל של בית הספר, נעמה אריאל וכלבתה “פלא” אשר שבו את לבבות הילדים והוציאו מהם הרבה קריאות התפעלות. את הערב סיכמנו בסבב קצר בו שמענו מהנערות/ים מה הם קיבלו מהמפגש איתנו: יכולת טובה יותר להבין את הכלבים ומה הם אומרים לנו, ורצון עז להגיע הביתה ולתרגל עם הכלבים שלהם!

היה מהנה ומרגש מאוד לפגוש צעירים (וצעירות!) נבונים ואמפטיים כ”כ, ולדעת שיש לנו עכשיו שגרירים נוספים שיפיצו את דרך המרקר טריינינג בקרב קרוביהם וחבריהם, ויספרו לעולם על התוצאות המדהימות שניתן להשיג בדרך שלנו – עם כלבים וגם עם אנשים!

תודה מיוחדת למאלפים שהתנדבו לתת מזמנם ומרצם לדור הצעיר ולכלביהם ששיתפו פעולה בשמחה: רות לוין ו”לייקה”, מאור שטיינמץ ו”לאו” ו”צ’נצ’ו”, איל יחיעם ו”וינס”, רועי נורמן ו”סטף”, נעמה אריאל ו”פלא” וגילי צברי שתרמה גם היא מזמנה ומרצה. 

מצורפות להנאתכם מספר תמונות מהמפגש (לצערינו לא ניתן להראות את פני המשתתפים בגלל היותם קטינים)

img_8128img_8135img_8140img_8124img_8127

 

רוצים להבין טוב יותר את הכלב שלכם?

הצטרפו עכשיו למרקר בייסיק - קורס מקוון שמיועד למי שרוצה לקחת את הקשר שלו עם כלבים כמה צעדים קדימה, להעמיק ולהעשיר את הידע לגבי התנהגות כלבים ותהליכי למידה.
הקורס מכיל 21 שיעורים מוקלטים + שיעור בונוס שיעניקו לכם כלים עיוניים ופרקטיים מעניינים ושימושיים ותוכלו ללמוד בקצב שלכם, בכל מקום ובכל זמן!
שתפו:

אולי יעניין אותך גם:

מרקר טריינינג בעולם

דרך המרקר טריינינג הולכת ותופסת תאוצה ברחבי העולם בקרב מאלפים וארגונים רבים.  ריכזנו בשבילכם כמה דוגמאות מובילות: קארן פריור (Karen Pryor): רב-המכר

חשיפה – כל מה שרצית לדעת

רובנו שמענו בעבר את המושג “חשיפה”, אבל מה הוא אומר? המושג חשיפה מתייחס לתהליך הסוציאליזציה של גור. מדובר בלמידה ורכישה

רוצה לדעת עוד?

אחרי שהכרת את אנשי הצוות המעולים שלנו. תרצה להצטרף לעולם שלנו?

זה פשוט!

קורס אילוף כלבים בדרך המרקר

חולמים להפוך את האהבה לכלבים למקצוע מאתגר ומתגמל? בואו לשמוע על קורס האילוף שלנו, שיכין אתכם לעבודה עצמאית כמאלפי כלבים בגישה הומנית. ההרשמה בעיצומה!
ההרשמה בעיצומה!